Návrhy výročních zpráv, letáků, plakátů, brožur a dalších grafických materiálů. To všechno připravujeme pro obecně prospěšné společnosti, spolky, církve, nadace...

Práci pro neziskové organizace nám postupně přinesl čas a jsme za ní moc rádi. Jedná se o specifické klienty, kteří jsou něčím odlišní od běžných zadavatelů zakázek. Možná tím, že svoji práci berou také jako poslání a primární výsledek nemusí být zisk. Jednání i spolupráce s takovými klienty nebo organizaceni bývají proto velmi příjemné.

První kontakt s dobročinnou organizací byl před mnoha lety a jednalo se o krásný projekt, a to NADACI OLGY HAVLOVÉ. Paní Havlovou jsme už bohužel nezažili, ale i pokračovatelky této charismatické dámy byly a jsou velmi pozitivní a vstřícné na spolupráci. Pro nadaci jsme pracovali několik let a vytvořili kromě webových stránek také mnoho tiskových materiálů a dokumentů. Dalším setkáním s neziskovým světem bylo navázání spolupráce s Opatstvím Nový Dvůr. Když nám na začátku jeden věřící kamarád přenechal zakázku grafických úprav církevního žaltáře, ani nás nenapadlo, že z toho bude spříznění dlouhodobé. Pro bratry z Opatství pracujeme dodnes a je to vztah velmi obohacující, jak z pohledu grafického, tak duchovního. Po návštěvě v klášteře v Novém Dvoře bychom si mohli dovolit říci až přátelský.

Aktivity pro neziskové organizace jsou pro nás zpestřením běžných komerčních zakázek, ale i dobrým počinem, že pomáháme obecně prospěšným projektům. Proto jsou jen logickým vyústěním další spolupráce např. s Dětským krizovým centrem, z.ú. LATA nebo Fórum pro prožitkové vzdělávání.

Práce v neziskovém sektoru nás nakonec ovlinila tak dalece, že jsme jednu organizaci i sami založili. Propagujeme projekt ČISTÝ LES pod hlavičkou spolku FOR4EST z.s. Vždy nám byla blízká témata ekologie, ochrany přírody a životního prostředí. Takže jsme se rozhodli, že budeme lesy čistit od odpadků a skládek, které sami nebo za pomocí dobrovolníků vyhledáváme a likvidujeme. Nestavíme se však pouze do role sběračů odpadků, ale praktikujeme celý koncept environmentálního vzdělávání formou aktivních činností pro školy a organizace pracující s dětmi. Myšlenka založení podobné organizace v nás zrála už delší dobu, ale možná právě práce pro neziskovky nás ispirovala a motivovala náš záměr uskutečnit.

Pokud byste chtěli vědět více informací o projektu ČISTÝ LES ZDE JSOU.

UKÁZKY NAŠÍ PRÁCE NAJDETE ZDE


 Líbil se Vám tento článek? Můžete ho sdílet na Facebooku.